AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

Tänaseks on muuseumivestival lõppenud. Vaata kokkuvõtet eelmise aasta festivalist :)

 

Pärast festivali lõppu on mängujuhised muuseumides enamasti endiselt kasutusel. Seega tule ikka muuseumisse mängima, uudishimu ja mängurõõmu pärast!

13.–28. oktoober 2018 olid kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”. Festivali selleaastase teema „100 tähtsat asja“ raames tutvustasid muuseumid ja raamatukogud lastele ja noortele oma kogude olulisemaid esemeid, ideid ja väärtusi. Festivali raames valmistasid 20 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti spetsiaalselt festivali jaoks loodud mängulehed, mis aitasid näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Mänge oli loodud erinevas vanuses lastelele. Kokku oli neli taset, mis tinglikult vastavad vanusastmetele:

Tase I – tegevuskaardid kuni 3aastastele väikelastele;

Tase II – lõbus ja haarav mänguväli, mis on jõukohane 4–7aastastele;

Tase III – tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist nõudev mänguväli 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga;

Tase IV – mänguväli 8–14aastastele on kõige põnevam, kuid veidi keerulisem käsitletud teema ja sisu sügavuse tõttu.

Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sobiva raskusastmega mängujuhis ootamas on. Valitud muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Ära pööra tähelepanu vanusele, sest mängurõõmu saab tunda mängides nii  lihtsamast kui keerulisemast mängust!

Mängujuhised leiad muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga.
Vali mäng ja kutsu sõber kaasa!

Toetajad: