AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

„Avatud mänguväljad“ on kord aastas, sügisesel koolivaheajal toimuv muuseumidevaheline festival lastele ja noortele. Festival toimus 21. oktoobrist kuni 5. novembrini muuseumides ja lastesõbralikes asutustes üle Eesti.  Selleaastane teema on “Mängult või päriselt”, milleks andis inspiratsiooni laste ja noorte kultuuriaasta. Selleks aastaks on festival läbi, kuid osades muuseumides on mängujuhised endiselt kasutusel. Enne, kui muuseumisse mängima lähed, palun uuri (kirjuta või helista muuseumi kontaktile, mida leiad lehelt valitud kuusnurgale klikkides), kas mängujuhiseid ikka jagatakse.

Mängujuhised aitavad teha muuseumikülastuse erilisemaks ja meeldejäävamaks. Mänge on loodud erinevas vanuses lastelele. Kokku on neli taset, mis tinglikult vastavad vanusastmetele:

Tase I – tegevuskaardid kuni 3aastastele väikelastele
Tase II – mängujuhis 4–6aastastele
Tase III – mängujuhis 7–10aastastele
Tase IV – mängujuhis 11–14aastastele

Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sobiva raskusastmega mängujuhis ootamas on. Valitud muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Ära pööra tähelepanu vanusele, sest mängurõõmu saab tunda mängides nii  lihtsamast kui keerulisemast mängust!

Mängujuhised leiad muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga.
Vali mäng ja kutsu sõber kaasa!

Toetajad: