AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

„Avatud mänguväljad“ on kord aastas, sügisesel koolivaheajal toimuv muuseumidevaheline festival lastele ja noortele. Festivali korraldab Elamusõppe Labor MTÜ koostöös Eesti muuseumide, keskuste ja raamatukogudega. Festivali selleaastane teema on “Mängult või päriselt”, milleks andis inspiratsiooni laste ja noorte kultuuriaasta.

Sellel aastal toimub festival 21. oktoobrist kuni 5. novembrini muuseumides ja lastesõbralikes asutustes üle Eesti. Põhiprogrammis on esindatud Tallinna, Tartu ja Pärnu muuseumid. Enne festivali algust otsime aga toredaid inimesi, kes meie tegemistest teisele edasi räägiks ning häid annetajaid, kes lisaks “Avatud mänguväljadele” hoogu Hooandjas! Headele annetajatele pakume vastu perepääsmeid muuseumidesse ja toredaid meeneid.

Festivali ajal on Tallinna, Tartu ja Pärnu kahekümnes muuseumis kasutusel spetsiaalselt selleks festivaliks loodud uued mängujuhised, mis aitavad muuseumide külastuse teha muuseumikülastuse erilisemaks ja meeldejäävamaks. Mänge on loodud erinevas vanuses lastelele. Kokku on neli taset, mis tinglikult vastavad vanusastmetele:
Tase I – tegevuskaardid kuni 3aastastele väikelastele
Tase II – mängujuhis 4–6aastastele
Tase III – mängujuhis 7–10aastastele
Tase IV – mängujuhis 11–14aastastele
Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sobiva raskusastmega mängujuhis ootamas on. Valitud muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Ära pööra tähelepanu vanusele, sest mängurõõmu saab tunda mängides nii  lihtsamast kui keerulisemast mängust!

Mängujuhised leiad igas muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga. Lisaks toimuvad festivali paralleelprogrammi raames erinevad sündmused.
AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

Toetajad: