AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

13.–28. oktoober 2018, on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”. Festivali selleaastase teema „100 tähtsat asja“ raames tutvustavad muuseumid ja raamatukogud lastele ja noortele oma kogude olulisemaid esemeid, ideid ja väärtusi. Festivali raames valmistavad 20 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti spetsiaalselt festivali jaoks loodud mängulehed, mis aitavad näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Mänge on loodud erinevas vanuses lastelele. Kokku on neli taset, mis tinglikult vastavad vanusastmetele:

Tase I – tegevuskaardid kuni 3aastastele väikelastele;

Tase II – lõbus ja haarav mänguväli, mis on jõukohane 4–7aastastele;

Tase III – tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist nõudev mänguväli 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga;

Tase IV – mänguväli 8–14aastastele on kõige põnevam, kuid veidi keerulisem käsitletud teema ja sisu sügavuse tõttu.

Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sobiva raskusastmega mängujuhis ootamas on. Valitud muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Ära pööra tähelepanu vanusele, sest mängurõõmu saab tunda mängides nii  lihtsamast kui keerulisemast mängust!

Mängujuhised leiad muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga.

OSALE LOOSIMISTES! Põhiprogrammis osaledes saad igas muuseumis kleepsu või templi. Kogu neid viimasele lehele. Loe festivali lõpus kokku, mitmes kohas käisid. Jaga teistega oma tulemust enne 12. novembrit 2018 ja osale loosimistes! Saada foto templilehest aadressile avatudfestival@gmail.com või postita Facebooki #avatud_manguvaljad.

Festivali paralleelprogrammi raames on võimalik osaleda töötubades ja teemapäevadel. 
Vali mäng ja kutsu sõber kaasa!

Toetajad: