AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

 

Festival on tänaseks lõppenud, aga paljudes muuseumides on mängujuhised endiselt kasutusel. Järgmisel aastal saame taas muuseumides uusi mänge mängida 10.–25. oktoober 2020.

Kui soovid meiega selle aasta festivalist oma kogemust jagada või sul on ideid, kuidas saaks festivali veel paremaks teha, kindlasti kirjuta avatudfestival@gmail.com.

 

10.–25. oktoober 2020 on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”.  Selleaastase teema AJAHÄKKERID inspiratsiooniks on nii Eesti Rahvajutu teema-aasta kui ka Digikultuuriaasta. Teema on kutsuv ja haarav nii noorema põlvkonna, kui ka muuseumide endile. Meie mõistes on ajahäkkerid need, kes suudavad näha asjade taga lugu, olgu see juhtunud mõni kümmend aastat tagasi või keskajal, saada aru, miks nii juhtus või nii tehti, mis on väljamõeldis ja miks rahvajutud elavad edasi, miks mineviku hinnata ja hoida? Uuendusena võtame kasutusele nutitelefoni ning loome mänge muuseumide avastamiseks LoQuizi äppis.

Kuni me festivali mänge ette valmistame, tutvu eelmise aasta videokokkuvõttega.

19 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti on spetsiaalselt festivali jaoks valmistanud mängulehed, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Mänge oli loodud erinevas vanuses lastelele. Kokku on neli taset, mis vastavad tinglikult järgmistele vanusastmetele:

I tase – tegevuskaardid kuni 3aastastele väikelastele;

II tase – lõbus ja haarav mänguväli, mis on jõukohane 4–7aastastele;

III tase – tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist nõudev mänguväli 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga;

IV tase – mänguväli 8–14aastastele on kõige põnevam, kuid veidi keerulisem käsitletud teema ja sisu sügavuse tõttu.

Tuleb vaid leida üles need muuseumid, kus on sobiva raskusastmega mängujuhis ootamas! Valitud muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Ära pööra tähelepanu vanusele, sest mängurõõmu saab tunda nii  lihtsamast kui keerulisemast mängust!

Mängujuhised leiad muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga.

Vali mäng ja kutsu sõber kaasa!

NB! Festivali veebileht on täiendamisel! Allpool olev info käib 2019. a festivali kohta.

Toetajad: