AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

Muuseumidevaheline festival „Avatud mänguväljad“ leiab aset kord aastas, sügisesel koolivaheajal. Festivali moto “Avasta muuseume mängides!” vihjab mängulisele elamusele muuseumides. Lühidalt festivalist Hooandja videos:

2016. a toimub festivali põhiprogramm “MERE LOOD” ehk mängujuhisega muuseumite, keskuste ja raamatukogude avastamine 15.10 – o6.11 Tallinnas, Tartus, Haapsalus ning nende linnade piirkonnas. Festivali ajal on põhiprogrammis osalevates muuseumides kasutusel mängujuhised, mis suunavad läbi tegevuste ja mängude näitusi avastama. Muuseumid on ühinenud mänguväljadeks ning igale mänguväljale vastab oma alateema ja tinglik vanusaste. Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sinule sobiva raskusastmega mängujuhid sind ootamas on ning jälgida, millal saab muuseumisse minna. Kõige uudishimulikumatel on võimalik avardada oma mänguvälja veel teise linnagi — kas Tartusse, Haapsalusse või Tallinna.

Samal ajal käivitub ka paralleelprogramm, mille raames leiab põnevaid tegevusi igale vanusele muuseumites üle Eesti. Täpsemat sündmuste kava leiad siit samast septembris.

 

Toetajad: