AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

 

Alates 10. oktoobrist 2020 on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”.  Selleaastase teema AJAHÄKKERID inspiratsiooniks on nii Eesti Rahvajutu teema-aasta kui ka Digikultuuriaasta. Teema on kutsuv ja haarav nii noorema põlvkonna kui ka muuseumide endile. Meie mõistes on ajahäkkerid need, kes suudavad näha asjade taga lugu, olgu see juhtunud mõnikümmend aastat tagasi või keskajal, saada aru, miks nii juhtus või nii tehti, mis on väljamõeldis ja miks rahvajutud elavad edasi, miks minevikku hinnata ja hoida?

Uuendusena võtame kasutusele nutitelefoni ning loome mänge muuseumide avastamiseks LoQuizi äppis. Äppi saab alla laadida Google Play-s või App Store-s.

Roheline mänguväli – lõbus ja haarav mänguväli, mis on jõukohane 4–7aastastele;Tallinna, Tartu, Haapsalu, Viljandi, Kuressaare muuseumid ja raamatukogud on spetsiaalselt festivali jaoks loonud mänge, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Mänge oli koostatud erinevas vanuses lastelele. Kokku on kolm mänguvälja, mis vastavad tinglikult järgmistele vanuseastmetele:

Punane mänguväli – tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist nõudev mänguväli 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga;

Sinine mänguväli – mänguväli 8–14aastastele on kõige põnevam, kuid veidi keerulisem käsitletud teema ja sisu sügavuse tõttu.

Tuleb vaid leida üles need muuseumid, kus on sobiva raskusastmega mäng ootamas! Valitud muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Ära pööra tähelepanu vanusele, sest mängurõõmu saab tunda nii  lihtsamast kui keerulisemast mängust!

Mängujuhised leiad muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga.

Vali mäng ja kutsu sõber kaasa!

Festivalipassi koondatud kavaga saab tutvuda SIIN.

Paralleelprogrammi üritused ja loosid on tänaseks läbi. LoQuizi nutimänge saab mängida kuni 20.07.2021.

Toetajad: