Kõkkuvõte mõttevahetusest

13. märtsil toimus Tallinna Kesklinna Noortekeskuses mõttevahetus noorte kaasamisest. Suur tänu kõigile esinejatele, osalejatele ning meid lahkesti vastu võtnud noortekeskusele!

Jagame huvilistega esinejate esitlusi ja kokkuvõtteid käsitletud teemast.

Marju Kask, laste ja noorte kultuuriaasta projektijuht tutvustas teema-aasta käsitlust, põhilisi eesmärke ja 50 idee rahastuse võimalusi. Marju esitlusega saad tutvuda siin.

Lisaks palun uuri linke:

Aleksei Razin, (Game Club), rääkis lühidalt meetoditest, mis aitavad teismelisi tegevusse kaasata. Kokkuvõte Aleksei esinemisest on siin.

Meie väliskülaline, Julia Potcelueva, St.-Peterburi festivali “Laste päevad Peterburis” arendusdirektor ja noorteprogrammi kuraator, tutvustas lühidalt festivali ning põhiliselt jagas kogemusi spetsiaalse noorteprogrammi arendamisest ja elluviimisest, mis algas 3. aastat tagasi. Aastal 2016 loodi St.-Peterburi festivali raames külalistoad viies erinevas muuseumis, kuhu sissepääs täiskasvanutele ning lastele alla 13 aastat oli keeletud. 2015.a sai loodud ja salvestatud noorte audioetendus Sidemuuseumis “Zemlya One“, mida saab alla laadida ja muuseumis ringi liikudes kuulata. Sisseelamiseks mängisime “Valgete sokkide” mängu variatsiooni (osalejad istuvad toolidel ringis; üks inimene seisab keset ringi ja ütleb “Kui ma olin noor/teismeline, tundsin end/arvasin/vihkasin/armastasin…”; see, kes tundis end samamoodi, tõuseb oma toolilt üles ja vahetab kohta; see kes jääb seisma, jätkab oma lausega). Järgmisena jaguneti rühmadeks ja sõnastati noorte manifestid (ehk kuidas peaks elu käima):

manifest3manifest1

manifest4manifest2

 

Noortekeskuse töötajad lubasid koolivaheajal anda töötubades osalevatele noorte gruppidele sama ülesande – kirjutada oma manifest. Saame hiljem võrrelda. Julia esitlusega tutvu siin.
 
Kahjuks ei saanud kohale tulla Karl Kirt, sest Tõrva raadio toimkonnaga otsustas kohtuda president. Aga Tõrva raadio noored on koostööks valmis! Kui on ideid ja soove, kuidas saaks koostööprojekte arendada, võtke minuga ühendust.
Mary-Ann Talvistu, Kumu Noorteklubi eestvedaja, tegi inspireeriva ülevaate Kumu Noorteklubi tegutsemisest ning tutvustas rahvusvahelist koostööprojekti “Museum as Toolbox“, mille raames avatakse Kumus noorte poolt kureeritud näitust.
Jälgi Kumu Noorteklubi tegemisi Facebookis ja vaata ka nende projektiga seotud youtube´i kanalit.
Kui Sul on ideid, kuidas noori kaasata, suur soov tegutseda, kuid jääb millesti puudu, võta ühendust! Koos mõtleme lahenduse välja :)
Parimate soovidega
Jelena Tšekulajeva
“Avatud mänguväljade” projektijuht
elamusoppe@gmail.com

Toetajad: