LIIVI MUUSEUM, tase II

LIIVI MUUSEUM, tase II

Aadress:

Tartu maakond, Peipsiääre vald, Rupsi küla

 

Lahtiolekuajad:

Septembrist maikuuni E-R kl 10.00-16.00
Riigipühadel on muuseum suletud.

 

Muuseumi koduleht

Facebook

Alatskivi külje all, Rupsi külas Oja talus asub kirjanikest vendade Liivide kodumuuseum. Lisaks Juhan Liivi elu ja loominguga tutvumisele saab siin lähemalt vaadelda vanade eestlaste elu rehemajas, kuulda vana-aja kommetest ja uskumustest ning saada aimu kohalikust Kodavere murrakust. Muuseum asub looduskaunis kohas, küll maantee ligidal, kuid samas perifeerses eraldatuses – muuseumiõu ja siinne loodus pakub külastajatele ehedaid elamusi ja vaheldust tänapäeva kiirelt kulgevale linlikule elutempole. Lastel on siin võimalus mängida neid mänge, mida mängisid nende eakaaslased vanasti, joosta, uudistada ja avastada. Saab loodust uurida, kuulda põnevaid lugusid siin elanud kuulsast kirjanikust ja proovida ise järgi, kuidas lõhnab suitsusaun ning kuidas kulges elu ja töö vanas talumajapidamises. Uued huvitavad teadmised kirjandus- ja kultuuriloost on garanteeritud! Boonuseks väike ajarännak meie esivanemate argipäeva, milles on omajagu salapära ja praktilist elutarkust.

VAATA: Liivi Muuseumi mängujuhis, tase II. Trükitud mängujuhise saad kätte kohapeal muuseumis.

 

LISAINFO: 

Mängu läbimiseks kulub umbes 1 tund. Muuseumi külastamiseks kulub u. 1,5-2 h

Grupid palume eelnevalt registreerida tel. 5144851 või info@muusa.ee

Kontakt: info@muusa.ee, tel. 5144851

 

Piletihinnad:

Täispilet 3.-
Sooduspilet (õpilased, tudengid, pensionärid) 2.-
Perepilet 6.-

Tasuta saavad muuseumi külastada EV muuseumitöötajad töötõendi esitamisel, ICOMi liikmed ICOM kaardi esitamisel, 7-aastased ja nooremad lapsed, lastegruppide saatjad, puudega kuni 16-aastane isik ja tema saatja, sügava puudega 16-aastane ja vanem isik ning tema saatja.

Peipsiääre valla elanikele muuseumi külastamine tasuta!

 

Festivalil osalejalekehtuvad tavapärased hinnad.

Kuna tegu on maakohas asuva muuseumiga, millest suure ja olulise osa moodustab muuseumi õu ja vaba loodus, siis palume riietuda vastavalt ilmale! Lapsevankriga ja ratastooliga liiklemine võib olla raskendatud.

Teised muuseumid:

Toetajad: