EESTI MAANTEEMUUSEUM, tase III

EESTI MAANTEEMUUSEUM, tase III

Aadress:

Varbuse, Kanepi vald
63122 Põlva maakond

Muuseumi lahtiolekuajad (oktoober–aprill):

K–P 11–17

E, T suletud

 

 

Maanteemuuseumi kodulehekülg
Facebook Eesti Maanteemuuseum
Eesti Maanteemuuseum asub maalilise Tartu-Võru postitee ääres vanas Varbuse postijaamas. Teede- ja liiklemise ajaloo vahendamisega on muuseum sillaks mineviku, oleviku ja tuleviku vahel. See on koht, kus tee elab.

Muuseumi peamajas on avatud Eestimaa teede ja postijaamade lugu tutvustav näitus „Head teed!“. Peamaja teisel korrusel ootab kõige väiksemaid muuseumikülastajaid põnev lastemuuseum, kus nende päralt on terve korrusejagu avastamist ja tegevusi alates Postijaama toast lõpetades Saladuste kambriga.

Varbuse postijaama hoovis saab imetleda Eesti ainsat terviklikult säilinud postijaama hoonete kompleksi.

Suvehooajal on avatud muuseumi vabaõhunäitus „Teeaeg“, liikluslinnas saab istuda elektriauto rooli ja proovida Vigurvända rajal erinevaid rattaid. Muuseum pakub bagisõite ning võimalust sõita ehtsas postitõllas.

VAATA: Eesti Maanteemuuseumi mängujuhis „Teelise 100 tähtsat asja“, tase III. Trükitud mängujuhise saad kätte kohapeal muuseumis.

 

LISAINFO:

Muuseumi talvehooajal (oktoober–aprill) kulub külastuseks aega umbes üks tund, suvehooajal (mai–september) soovi korral terve päev. Teise korruse lastemuuseumiga tutvumiseks ja seal mängimiseks kulub aega sõltuvalt soovist.

Suurema grupiga (15 ja rohkem inimest) sujuva muuseumikülastuse tagamiseks, giidi või muuseumitundide tellimiseks palub muuseum külastusest teada anda e-posti aadressil maanteemuuseum@mnt.ee või tel 797 0790; 5117440.

 

Piletihinnad:

Täispilet 6 €
Sooduspilet 3 €
Perepilet 12 €

Tasuta saavad muuseumi külastada eelkooliealised lapsed, lastekodulapsed, erivajadustega inimesed, muuseumitöötajad, MTÜ Maanteemuuseumi Sõbrad liikmed, ajateenijad, represseeritud ja Maanteeameti süsteemi töötajad.

Festivali külastajale kehtivad tavapärased piletihinnad.

Ratastooli jaoks on teisaldatav kaldtee, lift puudub, lastemuuseumi keerdtrepist ratastooliga üles ei pääse. Lapsevankrile on võimalik pakkuda varjualust.

 

Teised muuseumid:

Toetajad: