Sündmused Tallinnas

Sündmused Tallinnas

Lisaks mängujuhistega muuseumide avastamisele on võimalik osa võtta Tallinnas, Tartu, Ülenurmel, Pärnus, Haapsalus ja Paldiskis toimuvatest põnevatest otsimis- ja avastusmängudest, jutu- ja töötubadest, veebipõhisest raamatumängust, vaadata etendust või koos perega osaleda perehommikutel.

Tutvu Tallinna paralleelprograami kavaga!


 

21. okt – 5. nov 2017 LASTEJAAMA OTSIMISMÄNG

Lastejaama otsimismäng 
Kogu perele
21. okt – 5. nov 2017

Otsimismäng toimub kõigis põhiprogrammis osalevates muuseumides ja raamatukogudes. Leia Rapsik, Haliluu või Redi Avatud Mänguväljalt, tee temast pilt ja saada lastejaam@err.ee. Võid võita toredaid auhindu!

Kes on Rapsik, Haliluu ja Redi, saad teada Lastejaama lehel!

Peida

 

21. okt 2017 EESTI ARHITEKTUURIMUUSEUM: Perepäev Arhitektuurimängud

EESTI ARHITEKTUURIMUUSEUM: Perepäev Arhitektuurimängud
Kogu perele
21. okt kell 14–17

arh.muuseum_v Perepäeval ootame kõiki lapsi koos peredega osa võtma mängulisest meisterdamise väljakutsest “Minu torn on parem kui sul”. Osalejatel tuleb paberpulkadest võimalikult kõrge ning vastupidava konstrktsiooniga torn ehitada. Kell 17:00 selgitame välja kõige tugevama ja kõige kõrgema torni. Samal ajal on võimalik mängida ka otsimismängu “Soolalao saladused” , läbi selle on võimalik teadmisi saada nii muuseumi majast kui ka meie näitustest.

Osalemine muuseumipiletiga.

Kontakt: Ahtri 2, Tallinn, www.arhitektuurimuuseum.ee, info@arhitektuurimuuseum.ee, tel 625 7000

Peida

 

21. okt 2017 KADRIORU KUNSTIMUUSEUM. Lossi perehommikud. ELUKUTSED: KOLLEKTSIONÄÄR

KADRIORU KUNSTIMUUSEUM. Lossi perehommikud. ELUKUTSED: KOLLEKTSIONÄÄR
Pered koos 5-9a lastega
21. okt kell 12.00–13.30

Palume pileti eelnevalt osta piletilevist!

21_oktoober_kadrioru_perehommik_v Iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00 ootavad lossidaamid külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis. Sellel hooajal keskendume igal kohtumisel kindlale elukutsele, mis aitab meil kunstiteoseid uuest küljest avada. Peale temaatilist jalutuskäiku, vestlust ja mänge minnakse lossikooli joonistama või meisterdama. Toredat laupäevahommikut jääb meenutama omavalmistatud kunstiteos.

Koguda saab erinevaid asju: kommipabereid, raha, mänguasju, kive, aga ka kunsti. Johannes Mikkel oli kirglik kunstikoguja, kelle kollektsioon kasvas nii suureks, et see ei mahtunud enam hästi tema koju ära. Kunst oli Mikkeli elu eesmärk – kõige olulisem asi üldse. Selleks, et kogu ei laguneks ka peale tema surma, kinkis ta selle Eesti Kunstimuuseumile. Nii rajatigi kunagisse lossi köögimajja muuseum.Kohtumisel teeme selgeks, kuidas maalid, graafika ja tarbekunst kollektsionääri kätte võib jõuda ja milline väärtus on erinevatel teostel nende omaniku jaoks. Mälestuseks jääb makett Mikkeli kodust koos rohkete kunstiteostega.

Kontakt: kadriorumuuseum.ekm.ee; Mikkeli muuseum, Weizenbergi 28,  mikkelimuuseum.ekm.ee, tel 606 6400; kadriorg@ekm.ee

Peida

 

21. okt 2017 KALAMAJA LASTEMUUSEUM MIIAMILLA JA KEHRA NUKK. Meisterduslaupäev nukuetendusega “Punamütsike”

KALAMAJA LASTEMUUSEUM MIIAMILLA JA KEHRA NUKK: meisterduslaupäev nukuetendusega “Punamütsike”
Pered koos 4-12a lastega
21. okt kell 12–15
Vajalik eelregistreerimine laste@linnamuuseum.ee, etendusele mahub 40 osalejat, töötuppa 25.

Müts ja korv Väiketeatri Kehra Nukk etendusele “Punamütsike” (eesti keeles, kestus 45 min) järgnevas töötoas (eesti ja vene keeles) meisterdame Punamütsikese korvi ja mängutoite sinna sisse, samuti pabermütse nii Punamütsikestele kui huntidele.

Osalemine piletiga, laps 4 €, täiskasvanu 5 €.

Kontakt: Kotzebue 16, www.linnamuuseum.ee/lastemuuseum, laste@linnamuuseum.ee,  tel 641 3491 või 5309 9772

Peida

 

22. okt 2017 EESTI TERVISHOIU MUUSEUM: perepühapäev “Mängult või päriselt”

EESTI TERVISHOIU MUUSEUM: perepühapäev “Mängult või päriselt”
Pered koos 4-12a lastega, eesti ja vene keeles
22. okt kell 12–15

Eesti Tervishoiu Muuseum jätkab perepühapäevade sarjaga, mille eesmärgiks on pakkuda peredele võimalust avastada üheskoos inimelu mitmekesisust läbi tervist puudutavate teemade. Ootame kõiki meie muuseumisse „Mängult või päriselt“ perepühapäevale, kus saab läbida põneva avastusretke ja uurida, millest inimese imeline organism tehtud on. Lisaks teeme tutvust praegu maa peal toimetava inimeste liigiga.

  Tegevused toimuvad kell 12:00-15:00 nii eesti kui vene keeles.
Kavas*:
13:00 Lühituur muuseumis eesti keeles
14:00 Lühituur muuseumis vene keeles
12:00 – 15:00 Joonistusmäng “Päris käsi, mängult …?!” koostöös festivaliga „Avatud mänguväljad“ (toimub jooksvalt). Joonistusmängus saab teha peidetud kujundid muuta värvide abil nähtavaks ning lisaks saab omaenda käe abil iga osaleja ühe joonistuse elukaks muundada!

Päeva jooksul saab osaleda ka muuseumimängus.
Muuseum on pühapäeval avatud tavapäraselt kell 10:00-18:00.
Tulge külla, perepäeval jagub põnevat tegevust nii suurtele kui väikestele! Sissepääsu ja osalemise tagab muuseumipilet.

* Kavas võivad toimuda väikesed muudatused

Peida

 

23. okt – 3. nov 2017 EESTI RAHVUSARHIIV TALLINNAS: Seiklused arhiivis gruppidele

EESTI RAHVUSARHIIV TALLINNAS: Seiklused arhiivis gruppidele
Klaasidele, noorte gruppidele või mitmele perele korraga
23. okt – 3. nov igal tööpäeval, võimalik algus kell 9–14, kestus u 3 tundi
Osalemine tasuta, grupis kuni 20 osalejat. Vajalik eelregistreerimine tiina.mannapsoo@ra.ee.

Jarvekyla-kool14_v Iga grupp saab arhiiviallika ja mõned suunavad küsimused-selgitused ning selle arhiivallika põhjal saab lavastada lühikese filmi (u 5–7 minutit). Film võetakse üles oma nutitelefonidega arhiivis, kuid kokku monteeritakse hiljem kodus või koolis arvutis. Kui soovitakse osaleda CO:OP projekti konkursis, tuleb filmile lisada ingliskeelsed subtiitrid. Vaata ka õpilaste videoseiklusi!

Kontakt: Tallinn, Madara 24 või Maneeži 2, www.ra.ee, tiina.mannapsoo@ra.ee

Peida

 

27. okt 2017 TALLINNA LOOMAAED: Avastusrajad loomaaias

TALLINNA LOOMAAED: Avastusrajad loomaaias
Peredele, lastele, noortele
27. okt kell 12–15
Programmi alguspunkt Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses: loomaaia läänevärav, Ehitajate tee 150,

Loomamaed_Ilves_foto-Maaja-Kitsing_v Loomaaias saab mängida interaktiivsetel õpperadadel, kus oma nutiseadme abil on võimalik läbida õpperajad – avastusrada ja alles testimisel olev Smart Zoo rada. Loomade paremaks tundmaõppimiseks ja vaatlusoskuse parendamiseks tuleb leida vastused erinevatele küsimustele. Avastusrajale minekuks saab juhendajapoolset instruktsioone Keskkonnahariduskeskuse fuajees kella 12.00-14.00.

NB! Loomaiaias on kättesaadav avalik Wifi, kuid lihtsam on kasutada mobiilset interneti. Enne mängu veendu, et nutitelefon on laetud ja sa oskad sisse lülitada GPSi.

Osalemine loomaaiapiletiga.

Kontakt: Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskus, loomaaia läänevärav, Ehitajate tee 150, www.loomaaed.ee, zoo@tallinnzoo.ee, tel 694 3300

Peida

 

29. okt 2017 Perehommik „MUINASJUTUTD MIKKELI MUUSEUMIS“: Hiina muinasjutt

Perehommik „MUINASJUTUTD MIKKELI MUUSEUMIS“: Hiina muinasjutt
Pered koos 5-9a lastega
29. okt kell 12.00–13.30

Palume pileti eelnevalt osta piletilevist!

29_oktoober_muinasjut_est_v Septembrist maini ootab iga kuu viimasel pühapäeval kell 12.00 südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9 aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga uues loominguliste programmide sarjas “Muinasjutud Mikkeli muuseumis”. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu. Tunni lõpus aitab tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada põnev loovtöö. Ainulaadne võimalus muinasjutuliseks rändamiseks imelisse kunstimaailma. Muinasjutud Mikkeli muuseumis ei lõpe kunagi…

See lugu viib meid kaugele Idamaale – siidi, portselani ja budismi sünnipaika. Mööda kujuteldavat Suurt Hiina müüri astudes kohtame viit püha looma: draakonit, kilpkonna, Bixiet, Qilini ja fööniksit. Mõni neist tuleb meiega kaugelt reisilt muuseumisse tagasi ning leiab koha kunstiteostel – vaaside ornamendil või skulptuurides. Muinasjutuvestja aitab neid kõiki üles leida, et seejärel endale kaitsev amulett meisterdada.

Kontakt: kadriorumuuseum.ekm.ee; Mikkeli muuseum, Weizenbergi 28,  mikkelimuuseum.ekm.ee, tel 606 6400; kadriorg@ekm.ee

Peida

 

 

Teised muuseumid:

Toetajad: