Sündmused Tartus

Sündmused Tartus

Lisaks mängujuhistega muuseumide avastamisele on võimalik osa võtta Tallinnas, Tartu, Ülenurmel, Pärnus, Haapsalus ja Paldiskis toimuvatest põnevatest otsimis- ja avastusmängudest, jutu- ja töötubadest, veebipõhisest raamatumängust, vaadata etendust või koos perega osaleda perehommikutel.

 

Tutvu Tartu paralleelprogrammi kavaga!

 

 

 

 

21. okt – 5. nov 2017 LASTEJAAMA OTSIMISMÄNG

Lastejaama otsimismäng 
Kogu perele
21. okt – 5. nov 2017

 

Otsimismäng toimub kõigis põhiprogrammis osalevates muuseumides ja raamatukogudes. Leia Rapsik, Haliluu või Redi Avatud Mänguväljalt, tee temast pilt ja saada lastejaam@err.ee. Võid võita toredaid auhindu!

Kes on Rapsik, Haliluu ja Redi, saad teada Lastejaama lehel!

Peida

 

21. okt – 5. nov 2017 TARTU OSKAR LUTSU NIMELINE LINNARAAMATUKOGU: veebipõhine raamatumäng “Kes kirjutas?”

TARTU OSKAR LUTSU NIMELINE LINNARAAMATUKOGU
Veebipõhine raamatumäng “Kes kirjutas?” Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna kodulehel
Peredele, lastele vanuses 7 – 10a
21. okt – 5. nov

O. Lutsu nimeline raamatukogu Tartu Linnaraamatukogu laste-ja noorteosakonna kodulehel toimuv veebipõhine raamatumäng “Kes kirjutas?” on pühendatud  laste ja noorte festivali “Avatud mänguväljad” teemale “Mängult või päriselt?”. Mängus tuleb omavahel kokku viia kirjanikud ja nende teosed ning mängust saadud info põhjal vastatud küsimuse saab sealsamas lehel ära saata. Õigesti vastanute nimed avaldatakse sealsamas kodulehel ning nende vahel loositakse välja auhinnad.

Osalemine tasuta.

Kontakt: Kompanii 3/5, Tartu, http://www.luts.ee/noorteleht/,  Facebook @noortenurk, e-post: anu.amor-narits@luts.ee, tel 736 1390

Peida

 

21. okt – 5. nov 2017 TARTU ÜLIKOOLI BOTAANIKAAED: otsimismäng „Jänesejalast hiirelõksupuuni“

TARTU ÜLIKOOLI BOTAANIKAAED: otsimismäng „Jänesejalast hiirelõksupuuni“
Peredele, lastele vanuses 7 – 12a, kooligruppidele
21.okt – 5. nov iga päev kell 10–17

Eelregistreerimine vajalik gruppide puhul, grupis kuni 25 inimest, tel 737 6180, botaed@ut.ee.

kass Kata Tartu ülikooli botaanikaaia kass Kata kutsub lapsi avastama kummaliste nimedega taimi. Kas teadsid, et teadlased on mitmele taimele nime andnud hoopis loomade, lindude või putukate järgi? Seda seepärast, et mõnikord meenutavad taime lehed või õied loomade kehaosasid ja mustreid, või on taimede elutegevus seotud otseselt nende loomade, lindude ja putukatega. Mängulehelt leiad pildid loomadest, lindudest ja putukatest ning poolikud taimenimed. Otsi need taimed üles ning vii kokku õige loom ja taime nimi. Vaata hoolega taime välimust ja mõtle, miks on taimele selline nimi antud.

Osalemine botaanikaaia piletiga.
Kontakt: Lai 38, Tartu, www.botaanikaaed.ut.ee, e-post: botaed@ut.ee, tel 737 6180

Peida

 

23. – 25. okt 2017 TARTU OSKAR LUTSU NIMELINE LINNARAAMATUKOGU koostöös Tartu Ülikooli Loodusmuuseumiga: jutu- ja töötoad

TARTU OSKAR LUTSU NIMELINE LINNARAAMATUKOGU koostöös Tartu Ülikooli Loodusmuuseumiga: jutu- ja töötoad
Peredele, lastele vanuses 7 – 10a

23. okt kell 12 “Putukad-mutukad”
24. okt kell 12 “Puud ja põõsad meie ümber“
25. okt kell 12 “Millised loomad on imetajad?”

Jutu- ja töötubades loeme teemadele vastavaid lugusid, spetsialist Tartu Ülikooli Loodusmuuseumist räägib loodusteemadel ning meisterdame vastavalt päevateemale.  Meisterdamisel on meil abiks põnev paberilõikamise masin. Kokkuvõtteks saame festivali teemast “Mängult või päriselt” lähtuvalt võrrelda loetud lugusid ja valminud meisterdusi päris looduses toimuva-leiduvaga.

Töötubade kestus 1,5 tundi. Osalemine tasuta.

Kontakt: Kompanii 3/5, Tartu, http://www.luts.ee/noorteleht/,  Facebook @noortenurk, e-post: anu.amor-narits@luts.ee, tel 736 1390

Peida

 

28. okt 2017 Tartu Ülikooli kunstimuuseum koostöös Tartu Lille Maja noortekeskusega: perepäev “Dooria kitoon ja Tartu tulevikumood”

Tartu Ülikooli kunstimuuseum  koostöös Tartu Lille Maja noortekeskusega: perepäev “Dooria kitoon ja Tartu tulevikumood”
Peredele, lastele, noortele
28. okt kell 12–14

TÜkmperepaev-Dooria-kitoon-tuleviku-mood_v Kell 12  algab Tartu Lille Maja noortekeskuse moeklubi laste õmmeldud rõivaste moedemonstratsioon ja moekavandite näitus. Kell 13 saavad külastajad osaleda meisterdamise töötoas ning luua lihtsad rõivad nukule.

Osalemine muuseumipiletiga (pilet 2 €).

Kontakt: Ülikooli 18, Tartu. www.kunstimuuseum.ut.ee, kulli.valk@ut.ee, tel 737 5384

 

Peida

 

 

Teised muuseumid:

Toetajad: