TALLINNA LINNAMUUSEUM, Vene tn 17, tase II

TALLINNA LINNAMUUSEUM, Vene tn 17, tase II

Aadress:

Vene tn 17, Tallinn

Lahtioleku ajad:

Märts–oktoober
T–P 10.30–18.00. Kassa suletakse 17.30

November–veebruar
T–P 10.00–17.30. Kassa suletakse 17.00

 

 

Muuseumi koduleht

Facebook Tallinna Linnamuuseum

Tallinna Linnamuuseumi kaupmehemaja (Vene 17) paiknev püsiekspositsioon tutvustab kokku viiel korrusel Tallinna ajalugu muinasaja lõpust kuni Eesti taasiseseisvumiseni. Vene 17 Püsinäitust ilmestavad tallinlaste elu kajastavad ajaloolised esemed (k.a. koopiad), kunstiteosed, maketid ja helitaustad, vanad kroonikafilmid, videod linna arhitektuuriloost ja “laulva revolutsiooni” sündmustest. Kevadel avatud aastanäitus “100 aastat argipäeva” kustub aga muuseumikülastajaid rändama ajas viimase 100 aasta jooksul, tehes Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul iga kümne aasta tagant sajandis peatuse. Olmeesemete kaudu saab ettekujutust nii täiskasvanute, kui ka laste igapäevasest elust Tallinnas, ajajoonele paigutatud aabitsad tekitavad äratundmisrõõmu ja elevust, ajakapsel ja tegevustuba pakuvad käed külge tegevusi ja elavdavad lapsepõlve mälestusi!

 

Ettevalmistamisel: Tallinna Linnamuuseumi mängujuhis, tase II. Trükitud mängujuhise saad kätte kohapeal muuseumis festivali toimumise ajal.

Näitust avastades saad teada, kas alati sai tuled põlema panna lülitist ja millal hakkasid linnas trammid vurama; mis muutis argielu mugavamaks, millised tähtsad sündmused, avastused ja leiutised mõjutasid igapäeva elu kulgemist viimase 100 aasta jooksul? Saad näha, millega mängisid lapsed 100 aastat tagasi ning leiad vitriinist ja tegevustoast mänguasju, millega mängisid sinu vanemad. Kas sa oskad ka nendega mängida? Nuputa, pane käed külge ja mängi koos vanemate või sõpradega! 
Argielus oli ja on igapäevaseid asju, millega oleme nii harjunud, et enam neid ei märka. Muuseumivitriinis klaasi taha paigutatuna mõjuvad need asjad palju tähtsamatena.

LISAINFO

Muuseumi külastamiseks kulub aega 1,5  tundi

Grupiga tulemiseks on vajalik ette teatada haridus@linnamuuseum.ee või  tel. 5544849; 6155184; 57871330.

 

Piletihinnad festivalil osalejatele:  täpsustamisel

 

Piletihinnad:

sooduspilet 3 € õpilased, üliõpilased, pensionärid

täiskasvanu 4 €

perepilet 8 € 2 täiskasvanut ja kuni 4 alla 17 aastast last

 

Ratastooli jaoks kahjuks eritingimusi ei ole, lift puudub, kassa juurde saab jätta kuni 2 lapsevankrit. 

 

Teised muuseumid:

Toetajad: