“Avatud mänguväljad” 13.–28.10.2018

Sügisesel koolivaheajal, 13.–28.10.2018, on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Festivali teema „100 tähtsat asja“ raames tutvustavad muuseumid ja raamatukogud lastele ja noortele oma kogude olulisemaid esemeid, ideid ja väärtusi, mis on seotud Eesti riigi väärika ajalooga. Festivali raames valmistavad 20 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti spetsiaalselt festivali jaoks mängulehed, mis aitavad näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Muuseum erineb tavapärasest argielu keskkonnast ning pakub palju erinevaid teemasid, mille üle saavad vanemad koos lastega arutleda. See soodustab peresiseste lugude rääkimist ja perekonnaloo väärtustamist. Festivalil “Avatud mänguväljad” saavad lapsed koos vanematega uurida, avastada, mõtiskleda, nuputada, joonistada ja tutvuda vahetult 100 tähtsa asjaga, olgu see siis Eesti armastatuim luuletaja, Eesti teekond taasiseseisvumiseni või hoopis sõber Rootsist, kes kannab Eestit oma südames.

Lisaks põhiprogrammile pakub festival ka paralleelprogrammi, mille raames on võimalik osaleda töötubades, pere- ja teemapäevadel, orienteeruda linnas nutiseadmete abil ning lahendada otsimismängude mõistatusi.

Osalevad muuseumid: Kadrioru lastemuuseum Miiamilla, Tallinna Linnamuuseum, Fotomuuseum, Peeter I Majamuuseum, Viljandi Linnaraamatukogu, Viljandi Muuseum, Kondase keskus, Liivi Muuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu mänguasjamuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Mikkeli Muuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Maanteemuuseum

Festivali „Avatud mänguväljad“ korraldab MTÜ Elamusõppe labor ja Tallinna Linnamuuseum.

Festivali “Avatud mänguväljad” toetavad Eesti Vabariik 100, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Tallinna Kesklinna Valitsus, Tallinna Kodurahufoorum, Viljandi linn. Koostööpartnerid: Kultuuripärandi aasta, ADM Interactive, Kaubamaja. Meediapartner: Lastejaam.

 

Lisainfo: 

FB: Avatud mänguväljad

Instagram: #avatud_manguvaljad

Trükisobilikud fotod

Veebi fotod

 

 

Kontakt:

Jelena Tšekulajeva

„Avatud mänguväljade“ projektijuht

elamusoppe@gmail.com

+372 5544849

Toetajad: