Avatud mänguväljade tegevuskava ja koolitusmaterjalid 2020

Hea festivali kaaskorraldaja!

Koondasime ühe postituse alla nii tegevuskava kui kooltusmatejalid, et vajadusel saaks neid uuesti üle vaadata.

02/2020
Toimus muuseumifestivali avaseminar, mille tulemusega saab tutvuda siin.

Välja kuulutatud konkursi kaudu said osalejateks: Eesti Rahva Muuseum, Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Jääaja Keskus, Liivi Muuseum, SA Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Rahvusarhiiv (Tallinnas), Fotomuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Tallinna Linnamuuseum, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, SA Saaremaa Muuseum ja Viljandi Muuseum.

03/2020
1. kooltuspäev loovkirjutamise ja loo loomise teemadel – kodutöö mängu eesmärgi ja süžee lahti kirjutamine. KOOLITUSMATERJALID: LOOVKIRJUTAMISE kokkuvõte LOOVKIRJUTAMISE ÜLESANDEDMiiamilla nukuköögi ülesanneLOO LOOMINE skeemina

04/2020
2. koolituspäev: 2.04 Diginipid on jäädvustatud videona. Kodutöö – LoQuiz platvormi testimine ja tagasisidestamine, ülevaade tegevustest ja küsimustest, mida saab kasutada mängus. Vastused testimise käigus tekkinud küsimustele on SIIN.

05/2020
3. koolituspäev: 11.05 Dramaturgia alused mängu loomises, Siim Maaten. Loengumaterjal “Kangelase teekond” ja video. Kodutöö – lõplikud mängude tekstid. Kodulehe info koondamine (täida KODULEHE ANKEET ja saada elamusoppe@gmail.com)
06/2020
17.06 – Hedi tutvustas võimalusi, kuidas siduda mitme korruse majaplaani kaardiga: video ja märkmed. Muuseumide poolt koostatud mängujuhiste lõplikud tekstid valmis ja üle antud keeletoimetajale.
Paralleelprogrammi üleskutse välja saatmine.
07/2020
Mängude illustreerimine ja paberversiooni kujundamine. Kujundatud paberversioon trükki ei lähe, vaid jääb varuvariandina printerist printimiseks (kui kellegi külastajatest nutiseade puudub).
08/2020
mängude illustreerimine ja paberversiooni kujundamine. Kommunikatsioonikampaania käivitamine: kodulehe uuendamine ja info tõlkimine vene keelde, paralleelprogrammi sündmuste info koondamine ja kogu festivali kava koostamine, reklaamtrükise (festivalipassi) kujundamine, plakatid, välireklaam,
Kokkulepped ajakirjandusega.
09/2020
Koostatud küsimuste ja piltide sisestamine Loquiz keskkonda ja nutimängu loomine. Mängude testimine vastavas vanuses laste poolt. Mängude tõlkimine vene keelde, teksti toimetamine ja mängu kujundamine vene keeles eestikeelse mängu kujunduse põhjal.

4. koolituspäev: meedia ja kommunikatsioon. Reti Meema. Videosalvestust näeb SIIT. Reti esitlusega tutvu SIIN. Festivali kommunikatsiooni materjalid on SIIN. Kommunikatsioon: kultuuriteadete heli- ja videoklipid, artiklite kirjutamine, intervjuud teles ja raadios, infoveebide täiendamine värske infoga festivali kohta, avaürituse planeerimine ja reklaamimine.
10/2020
Laste ja noorte festivali “Avatud mänguväljad” avamine ja läbiviimine 10. oktoober. Lõpukuupäeva jätame avatuks seoses viiruse leviku ohuga. Avamine toimub Tallinna Linnamuuseumis.
11/2020
tagasiside ja statistiliste andmete kogumine ja analüüs. Kokkuvõttev üritus osalenud muuseumide ja
koostööpartneritega. Järgmise aasta plaanide arutelu ja ettepanekud.

Toetajad: