AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

 

Festival on tänaseks lõppenud, aga paljudes muuseumides on mängujuhised endiselt kasutusel. Järgmisel aastal saame taas muuseumides uusi mänge mängida 10.–25. oktoober 2020.

Kui soovid meiega selle aasta festivalist oma kogemust jagada või sul on ideid, kuidas saaks festivali veel paremaks teha, kindlasti kirjuta avatudfestival@gmail.com.

 

12.–27.10.2019 on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”. Festivali selleaastase pealkiri „Keeruta ja lennuta!“ tõukub laulu- ja tantsupeo aastast, kuid osalevad muuseumid avavad teemat väga eripalgelises ja loomingulises võtmes. On muuseume, kus saab iseend või esemeid sõna otseses mõttes keerutada ja lennutada ning on ka neid, kus kutsutakse lapsi mõtteid keerutama ja fantaasiat lennutama. Festivali teema on niisiis seotud mängimise ja mängulisuse, vabaduse ja loomingulisusega. 

19 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti on spetsiaalselt festivali jaoks valmistanud mängulehed, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Mänge oli loodud erinevas vanuses lastelele. Kokku on neli taset, mis vastavad tinglikult järgmistele vanusastmetele:

I tase – tegevuskaardid kuni 3aastastele väikelastele;

II tase – lõbus ja haarav mänguväli, mis on jõukohane 4–7aastastele;

III tase – tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist nõudev mänguväli 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga;

IV tase – mänguväli 8–14aastastele on kõige põnevam, kuid veidi keerulisem käsitletud teema ja sisu sügavuse tõttu.

Tuleb vaid leida üles need muuseumid, kus on sobiva raskusastmega mängujuhis ootamas! Valitud muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Ära pööra tähelepanu vanusele, sest mängurõõmu saab tunda nii  lihtsamast kui keerulisemast mängust!

Mängujuhised leiad muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga.

Mängujuhisega näitusel seigeldes saad muuseumis kleepsu või templi. Kogu neid festivalipassi viimasele lehele. Festivali lõppedes loe kokku, mitmes kohas käisid! Jaga teistega oma tulemust enne 11. novembrit 2019 ja osale loosimistel! Selleks saada foto templitekleepsude leheküljest avatudfestival@gmail.com või postita Facebooki #avatud_mänguväljad.

Vali mäng ja kutsu sõber kaasa!

NB! Festivali veebileht on täiendamisel! Kava PDF formaadis (festivalipass)

Toetajad: