Festival

„Avatud mänguväljad“ on sügisesel koolivaheajal toimuv muuseumidevaheline festival. Festivali raames ootavad erineva suunitlusega muuseumid lapsi ja noori, avamaks ühise peateema kaudu oma näitusi.

Korraldajatel on kaks suurt soovi. Esiteks me soovime, et lapsed ja noored saaksid vaheajal oma vaba aega kasulikult ning huvitavalt sisustada. Teiseks me soovime, et võimalikult palju väikeseid ja suuri leiaksid tee muuseumidesse. Festivali ajal on muuseumides kasutusel mängulised juhendid, mis aitavad külastuse eriliseks ja meeldejäävaks teha. Juhendeid on igale vanuseastmele. Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sobiva raskusastmega juhend ootamas on. Nendest muuseumidest moodustubki sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks. Kõige uudishimulikumatel on võimalik avardada oma mänguvälja veel teise linnagi.

Väiksemad lapsed on oodatud koos täiskasvanud saatjaga, olgu see kas ema, isa, vanaema, vanaisa või hoopis linnalaagri juhendaja. Suuremad lapsed saavad tulla ka omapäi, koos sõpradega. Unustatud pole ka väikelapsi ja beebisid. Nende jaoks leidub samuti sobivaid muuseume.

Avasta muuseume mängides!

 

Sarnased üritused välismaal

Festival Laste päevad Peterburis on  „Avatud mänguväljade“  partneriks ning tegelikult ka põhiliseks inspiratsiooniallikaks. Oleme tänulikud Peterburi festivali kuraatori Daria Agapovale lahkelt jagatud professionaalsete kogemuste, materjalide ja selgituste eest.

Festival “Laste päevad Peterburis” sai mullu 11. aastaseks. Kokku põhiprogrammis osaleb 20 Peterburis ja sellest väljaspool asuvat muuseumi ja laste sõbralikku asutust (raamatukogud, huvikoolid, loomaaed jne.) Samal ajal toimub põhiprogrammist väljajäänud asutustes ka põnev ning formaadilt erinev paralleelprogramm (meistriklassid, kontserdid, mängud, peod, lugemised jne). Noorte külastajate arv on aastast aastasse tõusnud ning jõudnud viimaste andmete järgi 20 ooo ringi.

Selline edu tagab ka meie kindluse algatuse õnnestumisel!

 

Moskvas toimub sügiseti muuseumidevahelinePerereis. Täname “Perereisi” initsiaatorit ja korraldajat Sofia Pantjulinat jagatud spetsiifiliste kirjandusallikate eest!

 

 

Toetajad: