Kuressaare linnus

Kuressaare linnus

Saaremaa Muuseum

Aadress:

Lossihoov 1, Kuressaare, Saaremaa vald

Lahtiolekuajad: 

K–P 11–18

 

 

 

 

 

Muuseumi koduleht

Facebook

 

Keskaegne Kuressaare linnus, mille ehitamist alustati 14. sajandil, pakub oma keldrite, käikude ja  kahe torniga, palju avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele. Tutvuda saab püsinäitustega Saaremaa ajaloost ja loodusest ning jalutada linnust ümbritseval merevaatega kindlustusvallil.

Kuressaare linnuses elab juba aastasadu üks parasjagu krutskeid täis kummitus Heinrich, kellele meeldib lossis tuledega vilgutada, ustega kolistada ja asju ühest kohast teise liigutada. Noor kannupoiss, keda ootavad ees rüütliks saamise katsed, on hädas. Kummitus Heinrich on ära peitnud talle saadetud tähtsa kirja, milles on info suurte rüütlikatsete toimumise kohta. Õnnetu kannupoiss on kirja otsinud keldrist ja pööningult, ühest tornist ja teisest tornist, kuid ei ole seda mitte kusagilt leidnud. Selleks, et noor kannupoiss saaks rüütlikatsetel osaleda on tal tähtsa kirja leidmisel hädasti sinu abi vaja. Ole tähelepanelik, julge ja nutikas ning aita õnnetu kannupoiss hädast välja!

Selleks, et mängida mängu läbi nutitelefoni, tuleb eelnevalt laadida alla tasuta rakendus LoQuiz kas Google play või App Store kaudu. 

 

LISAINFO

Mängu läbimine ja muuseumis uudistamine võib aega võtta kuni 2 tundi. Tulla võib üksi, perega või suurema seltskonnaga. Rühmakülastused (alates 10 inimest) palume eelnevalt registreerida Jyrje.Koert@saaremaamuuseum.ee.

 

Piletihinnad:

Täispilet 8 €
Sooduspilet 6 € (Pensionärid, tudengid, õpilased, ISIC-, ITIC- ja IYTC-kaart)
Perepilet 20 € (2 täiskasvanut ja alaealised lapsed)
Piletimüük lõpetatakse tund enne muuseumi sulgemist.
Festivali külastajale kehtivad tavapärased piletihinnad.

Tasuta sisspääs: 
Kuni 8-aastased lapsed
Puudega lapsed kuni 16-aastni koos saatjaga
Sügava puudega 16-aastane või vanem isik koos saatjaga
Eesti muuseumide töötajad
Õpilasgrupi saatja
ICOM-i liikmed

 

Kahjuks ratastooliga meie juures liikuda ei saa. Kärud saab jätta lossi sisehoovi katuse alla või garderoobi.

Teised muuseumid:

Toetajad: