Liivi Muuseum

Liivi Muuseum

Aadress
Rupsi küla Peipsiääre vald Tartu maakond

Lahtiolekuajad: E– R 10–16, L, P suletud

 

 

 

 

Muuseumi koduleht

Facebook

Liivi Muuseumi maaliline taluhoonestu ja väliala annab võimaluse nautida vaba ruumi ja värsket õhku, vanaaegset olustikku saunas, aidas, rehetoas, eluruumides. Oja talu kuulus Liivide perekonnale ning seal kasvas ja elas teiste vendadega tuntud kirjanik Juhan Liiv. Liivi Muuseumi näitusemajades saab vaadata püsinäitust “Oleksin ma luuletaja”, samuti Kodavere kihelkonna ajalugu ja etnilisi gruppe tutvustavat püsinäitust “Kodavere – hää mürakas kihelkonda.”

 

Elasid kord eite-taati. Tahtsid omale veel üht lapsukest neljale vellekesele seltsiks. Eit pani saunaahju savist nukukese… Kuidas sündis ja elas Juhan Liiv, kuidas ajakratt teda kollitama hakkas ja mis sellest tuntud kirjanikust lõpuks sai, saab ise kogeda Liivi Muuseumi mängus “Kaapekakuke ajakrati küüsis”.

Selleks, et mängida mängu läbi nutitelefoni, tuleb eelnevalt laadida alla tasuta rakendus LoQuiz kas Google play või App Store kaudu. Kassas saab küsida ka väljaprinditud mängujuhist.

Tutvu mängujuhisega SIIN.

 

LISAINFO:
Muuseumi külastuseks arvestage umbes 1 tund. Mängu läbimiseks läheb aega kuni 45 minutit.
Grupiga (alates 10 inimest) tulemiseks teatage palun ette e-kirjaga aadressil info@muusa.ee või helistage 5144851.
Täpsem info info@muusa.ee või telefonil 5144851.

Piletihinnad:
Täiskasvanu 4 €
Õpilane, tudeng, pensionär 3 €
Perepilet 8 €
Giiditeenus (eesti keeles) 15 €
TASUTA kuni 7-aastased lapsed, muuseumitöötajad, Peipsiääre valla elanikud

Lapsevankri saab jätta näitusemaja fuajeesse. Lävepakud rehemajas ja kõrvalhoonetes on algupärased, kõrged. Muuseumi ekspositsioonisaalid paiknevad osaliselt 2. korrusel ning majades puudub lift (lapsevankri ja ratastooliga saab saalides ringi liikuda, kuid treppidest üles-alla liikumiseks on tarvis neid tõsta).

Teised muuseumid:

Toetajad: