Tartu Mänguasjamuuseum, tase II

Tartu Mänguasjamuuseum, tase II

Aadress:
Lutsu 8
Muuseumi lahtiolekuaeg:
K-P, kl  11-18,
mängutuba on avatud K-P KL 11-16;
E, T suletud

 

 

 

Muuseumi kodulehekülg
Facebook Mänguasjamuuseum

Mänguasjamuuseum asub Tartu kesklinna südames, ülikooli ja Toomemäe lähedal kenadesvanades puumajades. Iga täiskasvanu leiab siit üles oma lapsepõlve, iga laps saab kaasa toreda elamuse.
Mängulistes väljapanekutes saab näha nukke ja nukumaju, kaisuloomi ja mänguautosid, filmi- ja teatrinukke, suveniir- ja kunstnikunukke, töötavat mudelraudteed, üleskeeratavaid lelusid ja muid nostalgiat tekitavaid mänguasju.

 

Mängujuhise abil saab koos muuseumis elava karu Nässuga avastada näitustel ringi lendavaid ja keerlevaid asju. Nässu tahab kangesti oma heale sõbrale külla lennata. Kuidas ta seda teha
saab ja keda ta soovib külastada, selgub muuseumis mängides.
Muuseumimäng „Keeruta ja lennuta“ on mõeldud 4-7 aastastele lastele, kes mängivad koos lapsevanema, õe, venna või mõne hea juba lugeda oskava sõbraga.

TUTVU MÄNGULEHEGA

 

LISAINFO:
Muuseumi külastamiseks kulub aega 1,5  tundi. 

Grupiga (alates 15 inimest) tulemiseks on vajalik aeg ette registreerida muuseumi administraatori telefonil 7461777.
Piletihinnad:
Lapsed, õpilased – 5 eurot
Väikelapsed (1-3) – 1 euro
Üliõpilased, pensionärid – 5 eurot
Täiskasvanud – 6 eurot
Perepilet (2 täiskasvanut ja nende alla16-aastased lapsed) – 16 eurot

Tasuta sissepääs: alla 1-aastased lapsed, puudega lapsed, puudega lapsega kaasas olev üks saatja, lastekodude lapsed, teiste Eesti muuseumide töötajad, ICOM-i liikmed, grupi saatjad (kolm saatjat lasteaiagrupi kohta ning üks saatja kooliõpilaste või täiskasvanute grupi kohta). Tasuta sissepääsu õigus kehtib muuseumi püsinäitustel ja ajutistel näitustel, mängutoas ja nukukodude muuseumis.

Festivali külastajale kehtivad tavapärased piletihinnad.

Lapsekärud ja -vankrid ning väiksemad rattad saab tõsta varjule muuseumi tuulekotta. Lapsekärude ja -vankritega muuseumis sees ei liiguta.
Sissepääs ratastoolile on olemas, kuid muuseumis liikumine võib olla treppide ja erinevate tasandite tõttu raskendatud. Majas puudub lift.

Teised muuseumid:

Toetajad: