Sündmused Tallinnas

Sündmused Tallinnas

Lisaks mängujuhistega muuseumide avastamisele on võimalik osa võtta Tallinnas, Tartus, Rakveres, Haapsalus, Imaveres, Viljandis, Narvas, Kohtla-Nõmmel ja Paldiskis toimuvatest põnevatest otsimis- ja avastusmängudest, jutu- ja töötubadest, veebipõhisest raamatumängust, vaadata etendust või koos perega osaleda perehommikutel.

Tutvu Tallinna paralleelprogrammi kavaga! Kavas on võimalikud muudatused, palun kontrolli üle ürituste toimumise ajad vastava asutuse veebis. 

 

 

 

12.–27. okt 2019 LASTEEKRAANI OTSIMISMÄNG

LASTEEKRAANI OTSIMISMÄNG
Kogu perele
12.–27. okt 2019

 Värviline logo Lastekraan Otsimismäng toimub kõigis põhiprogrammis osalevates muuseumides ja raamatukogudes. Leia Telepoiss Avatud Mänguväljalt, tee temast pilt ja saada lasteekraan@err.ee. Võid võita toredaid auhindu!

Kõik saadetud pildid leiad Lasteekraanilt. Loe lisa Lasteekraani lehel!

Otsi Telepoisi kolm pilti Tallinna Avatud Mänguväljal:

Eesti Tervishoiu MuuseumisFotomuuseumislastemuuseumis MiiamillaTallinna TeletornisEesti AjaloomuuseumisKiek in de Köki kindlustustemuuseumisOkupatsioonide ja vabaduse muuseumis VabamuEduard Vilde muuseumis ja Niguliste muuseumis.

Peida

 

12. okt 2019 KIEK IN DE KÖK ja FESTIVALI AVAMINE

KIEK IN DE KÖK ja FESTIVALI AVAMINE 
Pered koos lastega, eesti ja vene keel
12. okt kell 13–16

 keeruta   Avamine Tallinnas toimub 12. oktoobril 2019 kell 13.00–14.00 Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi välialal. Kiek in de Köki sissepääsu kõrval on tegevuste ala, kus toimub tuulelohede ja helikopterite välkmeistardamine. Kavas on mängud, tuulelohede lennutamine ja helikopterite võistlus. Osalejatele jagatakse auhindu. Kell 13.45 algab pidulik värvikirev rongkäik, mis viib osalejaid Komandandi aiast Taani kuninga aeda. Üritus välialal on tasuta.   
“Tallinn 800” näitusel “Dannebrog ja Eesti 1219-2019” toimuval perepäeval saab peale lastepärast ekskursiooni läbi nelja kaitsetorni meisterdada endale rüütlivarustust, proovida turviseid ning pidada maha ka väike turniir. Lapsed saavad teda millised olid lahingupidamise reeglid ja rüütliväärikus ning kuidas värvid ja mustrid vappidele sobitati. Perepäev toimub nii eesti – kui venekeelse programmiga paralleelselt. Perepilet 20 € (kuni 2 täiskasvanut + 2 last)    rüütlid - Aet Laast

Kontakt: Komandandi tee 2, linnamuuseum.ee/kiek-de-kok/, haridus.kok@linnamuuseum.ee

Peida

 

12. okt 2019 ADAMSON-ERICU MUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: lastetuur „Koopainimese mustrid”

ADAMSON-ERICU MUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: lastetuur „Koopainimese mustrid”
Pered koos 6+a lastega, eesti keeles
12. okt, kell 12–13

 A-E_Portselanserviis_Koopaelaniku_serviis_1937 - Liisi Selg   Lastetuur “Koopainimese mustrid” toimub püsinäitusel kunstnik Adamson-Ericu loomingust.Lastetuuri juhib Andrus Roos. Loovtööna valmib igal perel isiklik „koopamaaling“.

Kord kuus valitud laupäeviti kohtutakse Adamson-Ericu muuseumis kunsti keskel kogu perega. Soovituslik laste vanus: 6–11. Igal korral tutvutakse ühe näitusega ning tehakse ka ise pisut kunsti. Üritus on mõeldud lastega peredele kunstiga sõbraks saamiseks ning erilise märkamiseks tempokas igapäevas.
Vaata lähemalt: https://adamson-eric.ekm.ee/peredele/

 

Osalemine piletiga.
Kontakt: Lühike jalg 3, Tallinn, adamson-eric.ekm.ee, adamson-eric@ekm.ee, tel 644 5838

Peida

 

12. okt 2019 KADRIORU KUNSTIMUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: perehommik „Dannebrog – taevast langenud lipp“

KADRIORU KUNSTIMUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: perehommik „Dannebrog – taevast langenud lipp“
Peredele, lastele 5–9a, eesti ja vene keeles
12. okt kell 1213.30

    Iga kuu teisel laupäeval kell 12 ootab lossidaam külla 5–9aastaseid lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga, et veeta kunstimuuseumis tore ja huvitav hommik. Ees ootab põnev ja mänguline ringkäik, mille käigus tutvutakse Kadrioru lossi kauni arhitektuuri ja värvika ajaloo või muuseumis asuvate kunstiteoste, nende peidetud tähenduste ja põnevate lugudega. Perehommiku lõpus saavad lapsed ka ise kunstnikuna kätt proovida ja toredat laupäevahommikut jääb meenutama omatehtud temaatiline kunstiteos.  

Viimane võimalus tutvuda taani kunstiga!
Kadrioru kunstimuuseumi näitus „Dannebrog – taevast langenud lipp. Taani kuldaja kunst“
Kuigi taani kunst pole Eesti publiku jaoks kuigi tuttav, on selles mitmeid eesti kunstilooga sarnaseid jooni. Perehommikul avastame koos, kuidas taani kunstnikud osalesid rahvuslikus liikumises ja väljendasid ühiskonna liikumist demokraatia ja vabaduste suunas. Arutame, miks peetakse just 19. sajandi algust taani kunsti kuldajaks ja mida võiks pidada eesti kunsti kuldajaks. Pärast ringkäiku töötoas valmib ühistööna pilt, mille tegemisel kasutame Taani ühe kuulsaima leiutise – Lego – klotse.

Ühekordsel külastusel on perehommiku perepilet 12 €.

Kontakt: A. Weizenbergi 37, kadriorumuuseum.ekm.ee, kadriorg@ekm.ee, 606 6400, 606 6403 (kassa)

Peida

 

19. okt 2019 TALLINNA LINNAMUUSEUM JA TALLINNA PAE GÜMNAASIUM: loominguline etteaste „Elavad pildid”

TALLINNA LINNAMUUSEUM JA TALLINNA PAE GÜMNAASIUM: loominguline etteaste „Elavad pildid”
Noored, täiskasvanud, eesti ja vene keeles
19. okt kell 15–17

    Loominguline etteaste toimub „Elavad pildid” Tallinna Linnamuuseumi (Vene 17) näitusel „Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi”. Noored tutvustavad Tallinna sünniloo näitust erilisel moel. Etteaste on loodud õpilaste endi poolt ERÜ projekti „Raamatukogud– muuseumid–noored” raames. Loomisprotsessi on kaasatud ka näituse meeskond ja lavastaja. Näitusel saab korraga olla kuni 30 pealtvaatajat, ülekannet saab jälgida Facebookis lehelt @avatudmanguvaljad. Osavõtu tagab eelregistreerumine! Osalemine muuseumipiletiga.

0_kultuurimin_3lovi_estERY_embleem_est

Vaata otseülekanne salvestust https://www.facebook.com/avatudmanguvaljad/videos/541150003354018/

Registreerimisinfo ja kontakt: Vene 17, linnamuuseum.ee/linnamuuseum, haridus@linnamuuseum.ee, 5787 1330

Peida

 

20. okt 2019 EESTI TERVISHOIU MUUSEUM: perepäev „Keeruta ja lennuta”

EESTI TERVISHOIU MUUSEUM: perepäev „Keeruta ja lennuta”
Pered, lapsed al. 7 eluaastast, eesti ja vene keeles
20. oktoober kell 12–15.30

Avatud-manguvaljad-Kiek-in-de-Kokis-2016_foto-Jane-Meresmaa-Roos      Eesti Tervishoiu Muuseumi perepäeva eesmärgiks on pakkuda peredele võimalust avastada üheskoos inimelu mitmekesisust läbi tervist puudutavate teemade. 20. oktoobril ootame kõiki meie muuseumisse perepäevale „KEERUTA JA LENNUTA “, kus saab läbida põneva avastusretke ja uurida, kes me oleme, millest inimese imeline organism tehtud on, uurida lähemalt bakterite ja inimese kooselust tänu ajutise näitusele „Mina, super-organism“ ja teha veel palju muud.

Perepäeva tuuridel saab ühtaegu osaleda maksimaalselt 30 inimest. Osalemine muuseumipiletiga.

Kontakt: Lai 30, tervishoiumuuseum.ee, info@tervishoiumuuseum.ee, 511 1732

Peida

 

20. okt 2019 MIKKELI KUNSTIMUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: perehommik „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“ – Hiina muinasjutt

MIKKELI KUNSTIMUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: perehommik „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“ – Hiina muinasjutt
Peredele, 5–9aastased lapsed, eesti keeles
20. okt kell 13-14.30

    Iga kuu ühel pühapäeval kell 13 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9aastaseid lapsi muinasjuttu kuulama ja meisterdama. Ürituste sari „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“ sobib kogu perele, sest vanad muinaslood aitavad lastel kergemini muuseumikeskkonda sisse elada ja põnevaid elamusi saada. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse temaatilist muinasjuttu. Tunni lõpus aitab põnev loovtöö tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada. Muinasjutud Mikkeli muuseumis ei lõpe kunagi …

Hiina muinasjutt
See lugu viib meid kaugele Idamaale – siidi, portselani ja budismi sünnipaika. Astudes mööda kujuteldavat Suurt Hiina müüri, kohtame viit püha looma: draakonit, kilpkonna, Bixiet, Qilini ja fööniksit. Mõni neist tuleb meiega kaugelt reisilt muuseumisse kaasa ja leiab koha kunstiteostel – vaaside ornamentidel või skulptuurides. Muinasjutuvestja aitab lastel need üles leida, et seejärel koos igaühele kaitsev amulett meisterdada. Osalemine perepiletiga 12 €.

Kontakt: A. Weizenbergi 28, mikkelimuuseum.ekm.ee, kadriorg@ekm.ee, 606 6400

Peida

 

22. okt 2019 LASTEMUUSEUM MIIAMILLA: ettelugemispäev “Miiamilla loeb tähti”

show more


Peredele, lastele 4–9 a
22. oktoober kell 14–14.30 eesti keeles ja kell 15–15.30 vene keeles

Ettelugemispäev - Jane meresmaa-roos Miiamilla tähetornis oleme tähtedele päris lähedal. Siin saab mõnusalt lesida pilvepatjadel ja kuulata jutte säravatest taevatäppidest. Tähetornis saab ka nohinal raamatulehti sirvida ja pildimaailmasse sukelduda. Saame juturännakule kaasa elada, naeru kõkutada ja imestada tähtede taha peituva jutumaailma üle. Osavõtu tagab eelregistreerumine (tähetorni saab korraga minna 10 last)! Osalemine muuseumipiletiga.

Registreerimisinfo ja kontakt: L. Koidula 21c, linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamillamm@linnamuuseum.ee, 601 7057

Peida

 

22.–25. okt 2019 KUMU KUNSTIMUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: Kumu linnalaager “Sügisvaheaeg graafikaga”

show more


Noored
22.–25. okt kell 13–17

    4-päevane linnalaager sobib kenasti erinevate graafikatehnikatega tutvumiseks. Trükikunsti tehnikad on salapärased, protsess maagiline ja tulemus uhke! Lisaks tutvutakse ka Kumu näitustega. Graafikalaagri juhendajad on Kumu kunstimuuseumi haridusspetsialistid ja kunstnikud. 

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid ja kerget einet).

Registreerimine ja kontakt: A. Weizenbergi 34 / Valge 1, kumu.ekm.ee, kumu@ekm.ee, 5343 9230

Peida

 

23. okt 2019 TALLINNA VENE MUUSEUM: „Keeruta ja lennuta” mängudepäev

TALLINNA VENE MUUSEUM: „Keeruta ja lennuta” mängudepäev
Peredele, eesti ja vene keeles
23. oktoober kell 12–16

      Mängudepäevale on oodatud kõik, kes tahavad lõbusalt aega veeta! Meid ootavad huvitavad lood populaarsetest mänguasjadest, töötoad ja sajanditagused mängud. Muuseumist leiate uusi teadmisi ja toredaid sõpru! Programmi algus kell 12 vene keeles ja kell 14 eesti keeles. Osalemine muuseumipiletiga.

Kontakt: Pikk 29a, linnamuuseum.ee/vemu, vemu@linnamuuseum.ee, 660 4140

Peida

 

23. okt 2019 KUMU KUNSTIMUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: mänguline programm „Koolivaheajal Kumusse”

KUMU KUNSTIMUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: mänguline programm „Koolivaheajal Kumusse”
Peredele, lastele 4-9a, eesti ja vene keeles
23. oktoober

kell 13–14.30 4–8-aastased koos vanematega, eesti keeles

kell 14–15.30 9–12-aastased, vene keeles

kell 15–16.30 9–12-aastased, eesti keeles

    Mänguline programm toimub Kumu näitusel „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“. Eesti Kunstimuuseumi 100. juubeli puhul võetakse vaatluse alla muuseumi kollektsioon, mille geograafiline ja ajaline mõõde ulatub rahvusvahelisest kohalikuni, keskajast tänapäevani. Programmis osalemine lapsele 6 €, täiskasvanule muuseumipiletiga. Kohtumispunkt Kumu infolaua juures.  

Kontakt: A. Weizenbergi 34 / Valge 1, kumu.ekm.ee, kumu@ekm.ee, 5343 9230

Peida

 

23.-24. okt 2019 LASTEMUUSEUM MIIAMILLA: Miiamilla ÖÖlaager

LASTEMUUSEUM MIIAMILLA: Miiamilla ÖÖlaager
Lastele 8-11a
23.-24. okt

      Lastemuuseumi ÖÖlaager on üks varjamatult lahe ja pimestavalt põnev laager. Muuseumis liigutakse pimeduses ja uuritakse asju nii, kui neil värvi pole, aga varjud on. Otsime taskulambivihus laiali põgenenud muuseumirotte. Teeme varjukunsti ja paneme enda varjudki seintel tantsima. Kuulame kuidas helid pimeduses ja valguses erinevat rolli mängivad ja loome oma helimaastiku.
Osalemistasu 60 € Grupi suurus 20 last. Registreerimiseks tuleb täita vorm kodulehel.

Registreerimisinfo ja kontakt: L. Koidula 21c, linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla, mm@linnamuuseum.ee, 601 7057

Peida

 

24.–25. okt 2019 ADAMSON-ERICU MUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: koolivaheaja kunstilaager „Külaskäik: lapsed, loodus ja kunst“

ADAMSON-ERICU MUUSEUM – EESTI KUNSTIMUUSEUM: koolivaheaja kunstilaager „Külaskäik: lapsed, loodus ja kunst“
lapsed 8–12a
24.–25. okt kell 11–15

    Laagri tegevused on inspireeritud Soome kunsti kuldaja klassikute näitusest: „Külaskäik. Eero Järnefelt ja Venny Soldan-Brofeldt“. Lastelaagris vaatleme Järvenpää Kunstimuuseumi kogudest pärit helgeid maastikke, looduslüürikat, kunstnike sõpruskonna ja laste portreid ning argielu kompositsioone. Treenime kätt ja silma joonistades-maalides. Osavõtu tagab eelregistreerumine! Osalustasu 50 € saab tasuda esimesel päeval muuseumis kohapeal.  

Eelregistreerimine ja kontakt: Lühike jalg 3, adamson-eric.ekm.ee, adamson-eric@ekm.ee, 644 5838

Peida

 

Teised muuseumid:

Toetajad: