Viljandi Muuseum

Viljandi Muuseum

Aadress:

Johan Laidoneri plats 10, Viljandi

Lahtiolekuajad:

T–L 10–17, E, P suletud

 

Muuseumi koduleht

Facebook

 

Muuseum asub vanas apteegihoones, mille kahel korrusel paiknev püsinäitus kajastab Viljandimaa ajalugu kuni 20. sajandi keskpaigani. Väljapanekust leiavad avastamisrõõmu nii pere pisemad kui täiskasvanud. Loodust tutvustavas väljapanekus on esindatud tüüpilisemad linnu- ja loomaliigid, keskaja ruumis köidab tähelepanu Viljandi orulossi makett ning 19. sajandi taluelu tutvustav suuremõõtmeline rehetoa makett. Vahetuvad eriilmelised ajutised näitused.

Viljandi on kui üks muinasjutt. Siin on olemas seitsme maa ja mere taha ulatuv maaliline järv, sõdadest räsitud ordulossi varemed, millesse talletatud õnnesõrmejäljed, tornikell, mille aeg kunagi ei peatu ning haldjametsad, kus pelgupaiga leidnud siilid, rebased, öökullid ja teised targad metsaasukad.

Avatud mänguväljade festivali mäng toob seiklema nii muuseumisse kui ümbritsevasse linnaruumi. Teel kohtab muinasjuttudest tuttavaid linde ja loomi, kes jagavad väikestele ajaränduritele “tarkuseteri” ning panevad neid Viljandit hoopis teise pilguga vaatama. Kus ja kelle juures aeg peatub, saad teada kui asud mängima.

Selleks, et mängida mängu läbi nutitelefoni, tuleb eelnevalt laadida alla tasuta rakendus LoQuiz kas Google play või App Store kaudu. 

 

LISAINFO:

Nutimänguga muuseumi ja Viljandi linna uurima võivad tulla kõik, kuid eelkõige on see suunatud 6-11-aastastele lastele koos vanematega. Mängu läbimängimiseks palume arvestada aega vähemalt 60 minutit.

Koolivaheajal, 24. oktoobril kell 12 toimub muuseumis kohtumine vabakutselise illustraatori ja lastekirjaniku Kristi Kangilaskiga. Juttu tuleb raamatutest ja nende kujundusest. Õpitoas saavad osalejad ise proovida kirjutada, illustreerida ja kujundada. Kohtumist toetab Viljandi Linnavalitsus. Kohtade arv piiratud, osalemissoovist palume teada anda e-postile haridus@muuseum.viljandimaa.ee. Osalemine muuseumipiletiga.

 

Piletihinnad:
Täiskasvanu:     4 €
Perepilet:           8 €
Õpilane:             2 €
Tudeng:              2 €
Grupi hind (kuni 20 täiskasvanut): 40 €; õpilastele või tudengitele 20 €.

Grupiga tulekust palume eelnevalt teatada e-postile haridus@muuseum.viljandimaa.ee
Tasuta sissepääs: kaheksa-aastased ja nooremad lapsed, erivaja­dus­ega inimesed koos saatjaga, lasterohked pered, ajateenijad (üksikkülastajad), represseeritud (tõendi alusel), muuseumitöötajad.

Muuseumis on ratastooli ja lapsevankriga liikumine keeruline. Ühe vankri saab jätta näitusemaja tuulekotta, teised muuseumi hoovi. Külastajate tualettruumi muuseumis pole, tualettruumi kasutamise võimalust küsi kassateenindajalt.

Teised muuseumid:

Toetajad: